02/10/2023 08:29

Dörtyol Belediyesi ve Türkiye Geleneksel Güreş Federasyonu tarafından düzenlenen İlk Kurşun Karakucak Güreşleri etkinliğini başarıyla gerçekleştirdi.

Dörtyol Belediyesi ve Türkiye Geleneksel Güreş Federasyonu tarafından düzenlenen İlk Kurşun Karakucak Güreşleri etkinliğini başarıyla gerçekleştirdi.

'Burası Er Meydanı!'


Dörtyol Belediyesi ve Türkiye Geleneksel Güreş Federasyonu tarafından düzenlenen İlk Kurşun Karakucak Güreşleri etkinliğini başarıyla gerçekleştirdi. 9 Ocak Stadında düzenlenen etkinliğe ülkemizin dört bir yanından gelen güreşçi ve başpehlivanlar katıldı. Güreş severlerin büyük ilgi gösterdiği etkinlik, büyük bir coşku ve heyecanla geçti.

İlk olarak minik güreşçilerin mücadelesiyle başlayan karakucak güreşleri, büyük bir heyecanla izlendi. Güreşçiler, kıyasıya mücadele ederek, izleyenlere unutulmaz bir görsel şölen yaşattı.

Gün boyunca devam eden karakucak güreşleri, final müsabakalarıyla sona erdi. Başpehlivanlar arasında yapılan mücadeleler, büyük bir ilgiyle izlendi. Güreşçilerin teknik yeteneklerini sergilediği bu müsabakalar, seyircilerin büyük beğenisini kazandı.

Etkinlikte dereceye giren güreşçilere ödülleri törenle verildi. Birinci olan güreşçiler, büyük bir gurur ve mutlulukla ödüllerini aldılar. Belediye Başkanımız Sayın Fadıl KESKİN ise, dereceye giren güreşçilere teşekkür ederek, başarılarının devamını diledi.

Programa İskenderun Belediye Başkanı Fatih TOSYALI, İlçe Emniyet Müdürü Dinçer Dinsever KALKAN, Güreş Federasyonu As Başkanı Şahin HOPUR, Ticaret Odası Başkanı Ercan YILDIRIM, MHP Antakya ilçe Başkanı Güreş Federasyonu yönetim kurulu üyesi Metin TAŞCI,  Ak Parti Dörtyol ilçe Başkanı Osman GÖRGEN, Dörtyol İlçe Ülkü Ocakları Başkanı Oğuzhan TAŞKIN, Avrupa Şampiyonu Mehmet ESENCELİ, Kırkpınar Baş Pehlivanı Recep KILIÇ, Güreş Federasyonu Hatay il Temsilcisi Halil ÇAĞIRAN, Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube müdürü Adnan GÜLİSTAN, Dörtyol Gençlik ve Spor Müdürü Selçuk KAYHAN, Belediye Başkan Yardımcılarımız Yaşar AKYÜZ, Baki AKKOYUN, Yaşar GÜRAKAN ve Dünya Güreş Olimpiyat üçüncüsü Ayhan TAŞKIN katıldı.